Sprawujemy kontrolę nad całym łańcuchem dostaw- począwszy od nawożenia i uprawy owoców, poprzez ich sortowanie, schładzanie i dostawę do Klienta. Nasze produkty odpowiadają standardom polskim i unijnym, a nawet przewyższają je.

Ze względu na rozmieszczenie upraw naszych produktów w różnych regionach Polski i Europy, do minimum ograniczamy straty spowodowane gradem, przymrozkami czy ulewami.

Do transportu używamy pojazdów chłodniczych, przy przechowywaniu wykorzystujemy technologie takie jak system kontrolowanej atmosfery czy ULO (Ultra Low Oxygen).

Produkty rolne przez nas sprzedawane są nie tylko zdrowe i smacz

ne, ale również estetycznie i fachowo opakowane.

Aby zagwarantować wyżej wymienione wyjątkowe właściwości produktów, współpracujemy jedynie z producentami, których uprawy należą do międzynarodowo uznawanych systemów jakości, takich jak GlobalGAP (z rozszerzeniem GRASP), QS, Integrated Production, BRC, Tesco Nurture czy Tesco Nature Choice, a także z producentami certyfikowanych produktów ekologiczne. Ponadto jakość produktów, w których handlu pośredniczymy, jest stale sprawdzana w akredytowanych laboratoriach, tak by właściwości zdrowotne, odżywcze i smakowe produktów odpowiadały standardom polskim i unijnym, a nawet je przewyższały. Istotnym aspektem jest również nasza współpraca z uznanymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Katedra Żywienia Roślin Uniwesytetu Przyrodniczego w Poznaniu czy Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

IMG_0013

Kolejnym niezmiernie istotnym aspektem jest nasze wieloletnie doświadczenie w uprawie i w handlu borówki amerykańskiej, która jest flagowym produktem w naszym asortymencie. Więcej na temat naszej plantacji borówki znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.borowka-wielkopolska.pl

Fakt, że zaczęliśmy od produkcji i dystrybucji owocu tak wymagającego, ale jednocześnie nowoczesnego, sprawia, że obecnie jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zamówieniom, wymagającym rzetelności, dokładności i terminowości w realizacji.
Jesteśmy przekonani, że możemy zaoferować praktycznie wszelkie ilości produktów rolnych o doskonałej jakości. Potwierdza to nasza dotychczasowa współpraca w wymagającymi Klientami, a także fakt, że docelowo nasze produkty trafiają do największych europejskich sieci supermarketów. Razem z naszymi odbiorcami pragniemy dbać o zdrowie, bezpieczeństwo i zadowolenie konsumenta europejskiego.

Borówka

Borówka (amerykańska/wysoka) to flagowy produkt w naszym asortymencie. Przy handlu tego rodzaju owocem korzystamy z doświadczenia wyniesionego z własnej plantacji (więcej informacji na stronie internetowej: www.borowka-wielkopolska.pl).

Ze względu na st10752148_755694724501431_2092992702_nale rosnący popyt na borówkę, stworzyliśmy grupę producentów tego owocu. Łącznie mamy ponad 250 hektarów plantacji borówki amerykańskiej, nasze zbiory trwają od połowy czerwca do połowy października. Owoce zbierane są ręcznie, sortowane ręcznie lub przy wykorzystaniu maszyn, w zależności od wymagań Klienta. Tym, co zachwyca naszych odbiorców i wyróżnia nas od producentów z Europy Zachodniej, jest znikoma obecność antraknozy i innych chorób grzybowych, a także brak siejącej postrach w ostatnim czasie muszki owocowej suzukii. Również zbiory borówki w Polsce są w bardzo korzystnym okresie, gdyż nie kolidują ze zbiorami tych owoców w krajach takich jak Holandia czy Niemcy. Ze względu na rozmieszczenie naszych plantacji w różnych regionach Polski, możemy oferować nasze owoce w wydłużonym okresie czasu, utrzymując najwyższe standardy jakości.

Standardowe opakowania stosowane przez nas to punetki 125 g, 200g, 400 g i 500g a także wysyłamy owoce luzem w 5 kg skrzynkach. Używamy jednie certyfikowanych opakowań, które nie zostawiają toksycznych  pozostałości na owocach. Używamy głównie opakowań INFIA, Anis (Groupe Guillin) Sharpak, ILLIP, skrzynek plastikowych IFCO i Europool, a także kartonów papierowych jednej z polskich firm.
Sprawdź nasze certyfikaty oraz typy opakowań.

1463877_438798756247188_907187769_n

W ofercie mamy również:

  • Żurawina
  • Jagoda leśna
  • Aronia
  • Malina
  • Truskawka
  • Porzeczka
  • Jeżyna
  • Agrest
  • Wiśnia
  • Czereśnia
  • Śliwka
  • Jabłka
  • Grzyby
  • Bio owoce
  • Mrożone owoce
  • Szparagi
  • Inne